Oficjalna strona Diecezji Tarnowskiej


Ksiądz Marek Mikulski – były proboszcz w parafii Rzepiennik Strzyżewski

Ks. Marek Mikulski urodził się 18 kwietnia 1956 r. w Bochni, jako syn Władysława i Zofii Dudek. Po złożeniu egzaminu dojrzałości w roku 1975 r. w szkole średniej w Ropczycach, podjął studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał w katedrze tarnowskiej w dniu 31 maja 1981 r., z rąk bp. Jerzego Ablewicza.

Jako wikariusz pracował kolejno w następujących parafiach: Złockie – od 20 czerwca 1981 r., Tarnów – Miłosierdzia Bożego – od 12 września 1983 r., Nowy Sącz – Matki Bożej Bolesnej – od 21 czerwca 1986 r., Zakliczyn – od 23 stycznia 1992 r., Biskupice Radłowskie – od 30 czerwca 1995 r. W latach 1997 – 2000 pracował duszpastersko w diecezji żytomierskiej na Ukrainie. Po powrocie do macierzystej diecezji przez dwa lata był wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Bochni. Z kolei 24 sierpnia 2002 r. został mianowany administratorem a 15 września 2003 r. proboszczem parafii w Rzepienniku Strzyżewskim. W dniu 16 sierpnia 2008 roku został zwolniony z urzędu proboszcza. W roku 2010 podejmował przez kilka miesięcy posługę duszpasterską w diecezji St. Pölten w Austrii. Po powrocie zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Tarnowie. Przez ostatnie miesiące mieszkał w parafii rodzinnej w Nowym Wiśniczu.

Zmarł w dniu 5 kwietnia 2012 r. Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył ks. infułat Władysław Kostrzewa, została odprawiona w kościele parafialnym w Nowym Wiśniczu w środę 11 kwietnia 2012 r. o godz. 13.00., po której ciało śp. ks. Marka zostało złożone na miejscowym cmentarzu parafialnym. 

Ks. Adam Nita



CZĘŚĆ I: URZĘDOWO-INFORMACYJNA

Akta Stolicy Apostolskiej

Akta Konferencji Episkopatu Polski

Akta Biskupa Tarnowskiego

Homilie

Komunikaty

Dekrety

Z życia diecezji

Opracowania