Jubileusz 25-lecia kapłaństwa bp. Wiesława Lechowicza, administratora diecezji tarnowskiej

W dniu 24 maja 1987 r. bp Jerzy Ablewicz, w bazylice katedralnej w Tarnowie, udzielił święceń kapłańskich diakonom naszego tarnowskiego seminarium duchownego. Wśród neoprezbiterów był również obecny administrator diecezji tarnowskiej bp Wiesław Lechowicz.

Dokładnie w 25 rocznicę tamtego wydarzenia bp Wiesław Lechowicz, wraz ze swoimi kolegami rocznikowymi, w katedrze tarnowskiej świętowali swój srebrny jubileusz kapłaństwa. Mszy Świętej jubileuszowej koncelebrowanej przewodniczył biskup Wiesław. Wśród koncelebransów byli, oprócz Czcigodnych Księży Jubilatów: abp Wiktor Skworc – metropolita katowicki, który także wygłosił homilię, abp Stanisław Budzik – metropolita lubelski, bp Andrzej Jeż – biskup tarnowski nominat, bp Władysław Bobowski – senior, bp Janusz Kaleta – biskup Karagandy i administrator apostolski w Atyrau (Kazachstan), bp Piotr Greger – biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej oraz ok. 200 kapłanów z diecezji tarnowskiej i rzeszowskiej.

W uroczystościach jubileuszowych uczestniczyli także osoby konsekrowane, delegacje parafii, w których pracował Biskup Jubilat, przedstawiciele władz samorządowych i miasta Tarnowa oraz wierni świeccy z różnych miejsc diecezji.

Poniżej publikujemy komunikat bp. Andrzeja Jeża, homilię abp. Wiktora Skworca oraz słowo podziękowania wypowiedziane przez bp. Wiesława Lechowicza.

Uzupełnieniem relacji z uroczystości jubileuszowej jest krótka kronika fotograficzna, autorstwa Grzegorza Golca.