Zaproszenie na Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu * – 17.06.2012

Umiłowani Diecezjanie, Bracia i Siostry,

Obecny rok, przeżywany pod hasłem: „Kościół naszym domem” uzmysławia nam, że i nasze domy winny stawać się obrazem Kościoła, czyli wspólnotami wiary i miłości. Zadanie to staje przed każdą chrześcijańską rodziną jako cząstką Kościoła i jest możliwe do wykonania tylko w atmosferze spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem.

Okazją do takiego właśnie spotkania będzie obchodzone po raz kolejny w Starym Sączu, przy ołtarzu papieskim, Diecezjalne Święto Rodziny. Zapraszam Was serdecznie, Bracia i Siostry, abyście przybyli w niedzielę 17 czerwca do miejsca pobytu bł. Jana Pawła II i kanonizacji księżnej Kingi. Będziemy tam przez ich ręce powierzać Bogu sprawy osobiste, rodzinne i społeczne. Najważniejszym punktem tego spotkania będzie uroczysta Msza święta o godz. 11.00, której będzie przewodniczył nowo mianowany biskup tarnowski Andrzej Jeż. Po Eucharystii, jak co roku, zapraszam na Festyn Rodzinny. Szczegóły podane są na okolicznościowym afiszu.

Z nadzieją na spotkanie i z głębokim przekonaniem, że św. Kinga i bł. Jan Paweł II wypraszać będą naszym rodzinom łaskę wiary i miłości z serca Wam błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Tarnów, 1 czerwca 2012 r.

† Wiesław Lechowicz
Administrator Diecezji Tarnowskiej

* Komunikat został odczytany we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji w niedzielę 10 czerwca 2012 r.